Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Kurowie

Wydarzenia

Środa Popielcowa

W tym roku Popielec odbył się na terenie naszego Domu, a poprzedziła go wspólna kolęda. Ksiądz rozdał nam święte obrazki i poczęstował cukierkami.

Galeria

 

Walentynki

W tym roku Walentyki połączyliśmy z ostatnim dniem karnawału. Każdy z nas dostał życzenia od tajemniczego wielbiciela. Były tańce, zabawy i nasze ulubione faworki.

Galeria

 

Ostatki

W Tłusty Czwartek rozpoczęły się ostatki. Żeby tradycji stało się zadość, oprócz konsumpcji pączków, w strojach przebierańców odwiedzaliśmy mieszkańców i personel Domu. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, zbieraliśmy fanty.

Galeria

 

Zimowe przyjemności

W tym roku zima nie poskąpiła nam śniegu, a śnieg to nie tylko obowiązek odśnieżania ale też dobra zabawa. Ruch na swieżym powietrzu, to samo zdrowie. Niektórzy z nas sprawiają wrażenie, że mróz im niestraszny.

Galeria

 

Spędzanie czasu wolnego

Gdy na dworze trzaskający mróz, czas wolny spędzamy w domu na grach i zabawach trenując jednocześnie nasze funkcje poznawcze.

Galeria

 

Wspólne kolędowanie

Lubimy śpiewać, zwłaszcza kolędy w nastrojowym klimacie.

Galeria

 

Dzień Babci i Dziadka

Z tej okazji grupa teatralna przygotowała dla seniorów niespodziankę w postaci montażu słowno-muzycznego. Uczestnicy zajęć manualnych wyczarowali przepiękne hiacynty i laurki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Wszystkim naszym babciom i dziadkom składamy najserdzeczniejsze życzenia. Zdrowia, miłości i pogody ducha :)

Galeria

 

Zimowy spacer

Rekreacja na świeżym, zimowym powietrzu, to samo zdrowie, piękne widoki  i dobra zabawa.

Galeria

 

Urodziny

Każde okrągłe urodziny świętujemy tortem wykonanym przez nasze wspaniałe kucharki. Jego smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny, mniam ;)

Galeria

 

Wigilia

W tym roku trochę inna niż wszystkie. W spokoju, w modlitwie, bez gości. W gronie rodziny naszego Domu.

Galeria

 

Święta czas zacząć

Nasz dom już przyozdobiony. Stoją choinki, stroiki, bombki. Cudowny klimat.

Jutro Wigilia - jesteśmy gotowi na modlitwę i wspólną wieczerzę, tym razem we własnym gronie, bez gości ale z rodziną i bliskimi w sercu.

Galeria

 

Świąteczne pierniczki

W ramach terapii kulinarnej przygotowania do świąt idą pełną parą. Roznoszący się aromat pieczonych pierniczków ukaja nasze zmysły beztroskim, domowym klimatem.

Galeria

 

Mikołajki

W dniu swoich imienin odwiedził nas Święty Mikołaj i jak co roku wręczył nam prezenty. Ale to nie wszystko, zostaliśmy także nagrodzeni za udział w zajęciach rehabilitacji społecznej, za nasze zaangażowanie oraz za wytrwałość, cierpliwość i współpracę z terapeutami w obliczu ograniczjącej nas pandemii. Pracownicy pierwszego kontaktu przygotowali dla nas dyplomy z informacją za co nas cenią najbardziej.

Galeria

 

Mikołajkowa niespodzianka

7 grudnia spotkała nas miła niespodzianka. Samorząd Gminy Baruchowo, za pośrednictwem Zastępcy Wójta i Sekretarza Gminy, przekazali nam, na ręce Pani Dyrektor, mikołajkowy kosz słodkości wraz z życzeniami zdrowia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

Dziękujemy :)

 

Świąteczne dekoratorstwo i zdobnictwo

Terapia manualna, a w jej ramach dekoratorstwo i zdobnictwo, to jedno z naszych ulubionych zajęć - zwłaszcza w kontekście Mikołajek i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Galeria

 

Narodowe Święto Niepodległości

Corocznie 11 listopada ochodzimy święto odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r, po 123 latach zaborów. Tego dnia wieszamy na naszych domach flagi. W tym roku naszą placówkę ozdobiły także liczne doniczki z chryzantemami otrzymane w ramach wsparcia producentów i sprzedawców tych kwiatów.

Galeria

 

Wirtualne odwiedziny

W związku z ograniczoną, ze względu na pandemię, możliwością odwiedzin wprowadziliśmy perspektywę kontaktów wirtualnych za pomocą komunikatora Skype. W ten sposób możemy rozmawiać i widzieć bliskich lub uzyskać wsparcie psychologiczne. Nie praktykowana przez nas dotąd technologia sprawiła nam wiele radości, ukoiła nieco tęsknotę za rodziną i znajomymi :)

Galeria

 

Święto Zmarłych

W zadumie i spokoju oddaliśmy się pamięci o zmarłych mieszkańcach. Ozdobiliśmy ich groby własnoręcznie wykonanymi wiązankami i światełkiem. Uczciliśmy wspólną modlitwą za spokój ich dusz.

Galeria

 

Dzień Dyni

Każda okazja jest dobra, by zająć czymś ręce i umysły, a przy okazji miło i pożytecznie spędzić czas.

Dynia stała się ostatnio tematem przewodnim terapii manualnej i kulinarnej, a finalnym efektem naszych prac są piękne kolorowanki i pyszny dżem, mniam ;)

Galeria

 

Jesienne spacery

Korzystając z uroków polskiej złotej jesieni zażywamy świeżego powietrza na wspólnych spacerach :)

Galeria

 

Dzień papieski

16 października zebraliśmy się wszyscy, by w zadumie i skupieniu uczcić 42 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II.

Jak mawiał Papież " Tu, w Wadowicach wszystko się zaczęło ...", więc nie mogło zabraknąć kremówek, może nie wadowickich, ale równie pysznych.

Galeria

 

Dzień chłopaka

30 września obchodzimy dzień chłopaka, nie mogliśmy zapomnieć o naszych panach. Uczciliśmy ten dzień licznymi konkursami i zabawami. Były także tańce i słodki poczęstunek, a w prezencie butelka piwa bezalkoholowego.

Galeria

 

Warsztaty kulinarne

29 września, dziś na na zajęciach z terapii kulinarnej uczyliśmy się piec pizzę, wybór padł na hawajską. Była przepyszna :) 

Galeria

 

Święto pieczonego ziemniaka

Jak co roku, tak i teraz, bawiliśmy się piekąc ziemniaki i kiełbaski w ognisku. Nasze teraputki zorganizowały wiele zabaw i konkursów o tematyce ziemniaczanej, a kucharki upiekłe pyszne ciasto. Towarzyszyła nam piękna pogoda, muzyka i dobry humor.

Galeria

 

Spektakl pod lipą

Dnia 16 września do naszego domu przyjechała grupa teatralna z Krakowa z występem pod tytułem "Alibi". Ze względów bezpieczeństwa przedstawienie odbyło się na dworzu, z zachowaniem dystansu społecznego wobec przybyłych gości. Wykorzystaliśmy piękną pogodę i cień lip, pod którymi zorganizowaliśmy widownię.

Galeria

 

Wakacyjne ognisko

20 sierpnia korzystając z pięknej pogody spędzaliśmy czas na łonie natury. Piekliśmy kiełbaski i kaszanki. Skoczna muzyka umilała nam czas.

Galeria

 

Poszukiwanie kwiatu paproci

24 lipca dwie drużyny mieszkańców udały się na poszukiwanie kwiatu paproci. W wierzeniach słowiańskich legendarny kwiat miał zapewnić znalazcy bogactwo i dostatek.

Tradycyjnie nasze panie plotły też wianki i puszczały je na wodę. Potem były wspólne tańce i zabawa.

Galeria

 

Dekoratorstwo

Dekoracje domowe wykonywane w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego.

Galeria

 

Ergoterapia

Piękna pogoda na dworzu sprzyja zajęciom ergoterapii, czyli terapii przez pracę.

Galeria

 

Wycieczka do Zielonej Szkoły

17 czerwca 2020r. byliśmy na wycieczce w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym

Piewrsze nasze wspólne wyjście od długieeego czasu. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, bez kontaktu z osobami z zewnątrz, spędziliśmy wspólnie czas podziwiając zwierzęta w zagrodzie i korzystając z przyrządów do ćwiczeń.

Galeria

 

Życzenia świąteczne

W tym roku ograniczyliśmy się do przesyłania życzeń drogą elektroniczną.

Jest to trudny czas dla nas wszystkich, a dla listonoszy szczególnie pracowity i, ze względu na panującą pandemię, niebezpieczny. 

Postanowiliśmy więc nie dokładać pracownikom poczty dodatkowych obowiązków jednocząc się z nimi i ze wszystkimi przesłaniem:  zdrowia i wytrwałosci.

 

Dekoracje świąteczne

Świąteczny nastrój przyćmiony czyhającym zewsząd koronawirusem.

Staramy się zająć ręce i umysły czym tylko możemy, a więc przystąpiliśmy do dekorowania naszego domu.

Święta Wielkiej Nocy w tym roku będą inne, nie spędzimy ich z rodzinami :(

Galeria

 

Dzień Kobiet

W tym wyjątkowym dniu mężczyźni przygotowali paniom przemiłą niespodziankę. Były wiersze, życzenia, prezenty oraz humorystyczne przedstawienie w wykonaniu przebranych panów. Całość zwieńczył słodki poczęstunek i wspólne śpiewy.

Galeria

 

 

Bal karnawałowy w naszym domu

20 lutego w naszym domu wraz z zaproszonymi gośćmi z Kowala, Wilkowiczek, i Czarnego świętowaliśmy ostatnie dni karnawału. Wspólną zabawę przy dobrej muzyce uświetnił pokaz mody ekologicznej. Kreatywność wykonania strojów była zaskakująca. Jak przystało na Tłusty Czwartek było tłusto i słodko.

Galeria

 

Bal karnawałowy w Wilkowiczkach

13 lutego zawitaliśmy do naszych przyjaciół w Wilkowiczkach, gdzie razem z mieszkańcami i uczestnikami z innych placowek bawiliśmy się na balu karnawałowym.

Bawiliśmy się wyśmienicie, czego zwieńczeniem był wybór króla i królowej balu.

Galeria

 

Bal karnawałowy w Czarnem

29 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnem. Braliśmy udział w konkursie tańca, wyborach króla i królowej balu.

Było przezabawnie i kolorowo :)

Galeria

 

Dzień z folklorem kujawskim

27 stycznia w naszym domu był dniem z folklorem kujawskim. Już po raz drugi gościła u nas Kapela ze Smólnika. Zespół uświetnił swój występ śpiewem kolęd, pastorałek oraz kujawskich pieśni. Nie zabrakło również odtańczenia kujawiaka.

Galeria

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia przedszkolaki z Baruchowa uczciły Dzień Dziadka i Babci śpiewając piosenki, recytując wierszyki oraz wręczając włsanoręcznie wykonane lurki.

Galeria

 

Zespół Pieśni i Tańca " Swojacy"

21 stycznia Zespół Pieśni i Tańca " Swojacy" z Baruchowa zaprezentował kolędy i pastorałki.

Galeria

 

Jasełka w wykonaniu dzieci z SP w Kowalu

16 stycznia roześmiane buźki dzieci znów do nas zawitały, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Kowalu. Przedstawiły Jasełkę Bożonarodzeniową według swojego scenariusza. Było świątecznie, miło i wesoło, a na zakończenie słodko.

Galeria

 

Jasełka w wykonaniu dzieci z SP w Baruchowie

15 stycznia w naszym domu gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Zaprezentowały swoją interpretację Jasełki Bożonarodzeniowej oraz talent wokalny śpiewając kolędy. W podziękowaniu otrzymały słodkie mikołajki, po czym z energią ruszyły na zwiedzanie domu.

Galeria

 

Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z SOS-W w Gostyninie

10 stycznia dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostynie po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Tym razem przedstawiły koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Galeria

Wigilia 

W ten wyjątkowy dzień wszyscy razem zasiedliśmy do wspólnego stołu, podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem duuużo zdrowia. Dziękujemy gościom, którzy do nas zawitali ze Starostwa Powiatowego we Włocławku, z Urzędu Gminy w Baruchowie, księdzu proboszczowi oraz rodzinie jednego z mieszkańców. Dziękujemy także za słodki prezent pod choinką.

Galeria

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do świąt w pełni.

W radosnym nastroju kleimy, wycinamy, malujemy, zdobimy. Pierwsza choinka już jest. Powstają następne ozdoby,  wszystko w ramach zajęć rehabilitacji społecznej.

Dziękujemy naszym cudownym terapeutkom za ich uśmiech, ciepło i życzliwość, którymi budują prawdziwie domową i świąteczną atmosferę.

Galeria

 

Urodziny

6 grudnia czworo naszych mieszkańców obchodziło okrągłe urodziny:90-te, 70-te, 60-te i 40-te

Życzymy im dużo zdrówka :)

Galeria

 

Mikołajki

6 grudnia Mikołaj pamiętał także o nas. Każdy otrzymał słodki upominek. Osoby wyróżniające się aktywnością na zajęciach terapeutycznych dodatkowo zostały nagrodzone paczką ze słodyczami, kawą i herbatą. Mikołaj wręczył także rózgi, ci co je otrzymali wiedzieli dlaczego :) :) :)

Galeria

Występ zespołu Jubilatki

Andrzejki w naszym Domu uświetnił występ zespołu Jubilatki z Czarnego.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia :)

Galeria

 

Andrzejki

26 listopada upłynął pod znakiem wróżb, magii i zabawy, a wszystko dzięki paniom terapeutkom, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły aneks w tajemniczą i klimatyczną salę.

Galeria

 

Koło Fortuny w ŚDS w Czarnem

20 listopada, to dzień spędzony razem z przyjaciółmi z różnych placówek w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnem.

Dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy, m.in. w Koło Fortuny.

Galeria

 

Występy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie

15 listopada zawitały do nas dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego im. Jana Pawła II w Gostyninie.

Zaprezentowały iscenizację do wiersza Juliana Tuwima " Rzepka" oraz występ zespołu wokalnego "Gwiazdeczki".

Całość została nagrodzona gromkimi brawami i slodkim poczęstunkiem.

Galeria

 

Występ Kapeli spod Kowala

7 listopada czas umiliła nam Kapela spod Kowala.

Członkowie zespołu swoim graniem i śpiewaniem porwali nas do tańca i wspólnej zabawy.

Galeria

 

Święto Dynii

30 października zajecia terapeutyczne przybrały kolory jesieni, podczas których dynia wystąpiła w roli głównej.

Z jej miąższu przygotowaliśmy smaczne przetwory.

Galeria

 

Przygotowania do Święta Zmarłych

Jak co roku odwiedzamy pobliskie groby zmarłych mieszkańców. Dbamy o porządek na ich mogiłach, zanosimy kwiaty, palimy znicze.

Na terapii zajęciowej, wspólnymi siłami, przygotowujemy piękne wiązanki.

Galeria

 

Pizza dla grupy teatralnej

W ramach podziękowań za aktywność i osiągnięcia pani Dyrektor ufundowała pizzę dla grupy teatralnej mieszkańców Sami Swoi

Galeria

 

Jesień w muzyce i poezji

22 października odbyło się spotkanie muzyczno-literackie pt. "Jesień w muzyce i poezji".

Spędziliśmy miło czas słuchając nostalgicznych wierszy oraz znanych i lubianych piosenek o tematyce jesiennej.

Galeria

 

Wybory parlamentarne 13 października 2019r.

Galeria

 

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

W dniu 7 października 2019r. byliśmy na wycieczce w Bydgoszczy. Pierwszym etapem naszego zwiedzania było Muzeum i Historii Brudu, gdzie przewodnik zapoznał nas z historią używania mydła. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których każdy mógł zrobić własne mydełko. Kolejnym punktem była Wieża Ciśnień, z której, dzięki sprzyjającej pogodzie, mogliśmy podziwiać panoramę Bydgoszczy. Wspólny posiłek nad rzeką Brdą zakończył naszą wycieczkę.

Galeria

 

Dzień Chłopaka

30 września 2019r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Panie przygotowały dla panów upominki, prezentacje i zaprosiły do wspólnej zabawy w karaoke.

Galeria

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 12 września 2019r. wraz z zaprzyjaźnionymi Domami z Czarnego i Wilkowiczek świętowaliśmy "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Rozpoczęliśmy odczytaniem listu od Ziemniaka. Wspólną zabawę przeplatały konkursy, gry, słodki poczęstunek oraz wspólny obiad. Piękna pogoda sprzyjała pieczeniu kiełbasek i ziemniaków na ognisku.

Galeria

Pożegnanie lata

25 sierpnia 2019r. Zakończenie pięknych i słonecznych wakacji uczciliśmy wspólnym grilowaniem połączonym z zabawą taneczną. Nasza grupa teatralna Sami Swoi dodatkowo umiliła nam czas prezentując  inscenizację wiersza Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. " Dziad i Baba". 

Galeria

 

Zoo Safari w Borysewie

20 sierpnia 2019r, w upalny wakacyjny dzień zawitaliśmy do słynącego ze zwierząt pochądzących z najdalszych zakątków świata Zoo Safari w Borysewie. Stanęliśmy twarzą w twarz z najgroźniejszymi dzikimi zwierzętami.

Galeria

 

Wycieczka rowerowa do Zielonej Szkoły

Lato sprzyja rekreacji. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na przejażdżkę rowerową do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.

Galeria

 

Terapia kulinarna

Na terapii kulinarnej przygotowujemy pyszności, na które mamy ochotę.

Dziś były to placki ziemniaczane :)

Galeria

 

Wyjazd do Muzeum Etnograficznego

26 lipca 2019r. grupa mieszkańców naszego Domu wybrała się do Muzeum Etnograficznego we Włoclawku, by zobaczyć wystawy o lokalnym rzemiośle, sztuce ludowej i rolnictwie w czteropietrowym spichlerzu z XIX wieku.

Zwiedzanie zakończyli nad Włocławskimi Bulwarami, gdzie w promieniach słońca delektowali się pysznymi lodami.

Galeria

 

Wycieczka do ZOO

19 lipca 2019r, korzystając z pięknej, słonecznej pogody mieszkańcy udali się na wycieczkę do ZOO w Płocku.

Podziwiali egzotyczne zwierzęta, ptaki iryby.

Najwieksze zainteresowanie wzbudziła małpka karmiąca swoje maleństwo. :)

Galeria

 

Święto Osób Niepełnosprawnych w DPS w Kowalu

26 czerwca 2019r. na zaproszenie Domu Pomocy w Kowalu uczestniczyliśmy w Święcie Osób Niepełnosprawnych.

Była to dobra okazja do spotkania się z przyjaciółmi z innych domów, wspólnych rozmów oraz dobrej zabawy.

Galeria

 

Poszukiwanie kwiatu paproci

25 czerwca 2019r. mieszkańcy ruszyli w poszukiwaniu kwiatu paproci. Drogę do niego wyznaczały wskazówki zaszyfowane w rebusach i zagadkach. Prawidłowe rozwiązanie każdej z nich, krok po kroku, doprowadziło zwycięzką drużynę do celu.

Po odnalezieniu kwiatu paproci mieszkańcy wspólnie pletli wianki i puszczali je na wodę.

Gorące zmagania ochłodziły lody i soczysty arbuz

Galeria

 

Dzień Sportu

Dzienia 18 czerwca 2019r. terapeuci zorganizowali Dzień Sportu.

W sportowych zmaganiach brały udział osoby o różnym stopniu sprawności. Wszystkie konkurencje były dostosowane do możliwosci podopiecznych biorących udział w rozgrywkach.

Spalone kalorie uzupełnił lodowy poczęstunek.

Galeria

 

Występ Zespołu Folklorystycznego SMÓLNIK

Dnia 14 czerwca 2019r. w naszym Domu wystąpił Zespół Folklorystyczny SMÓLNIK.

Przedstawił on bogactwo tradycji kultury ludowej prezentując zwyczaje, tańce, melodie, przyśpiewki i gwarę Nadwiślańskich Kujaw Wschodnich.

Mieszkańcy dali się ponieśc wspólnej zabawie i śpiewom.

Zespołowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i stworzenie wspaniałej atmosfery.

Galeria

 

Impreza ŚDS w Czarnem

W dniu 5 czerwca 2019r, na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem, uczestniczyliśmy w corocznej zabawie plenerowej pt. " Kostka w grze". Spośród ośmiu drużyn biorących udział udział w grze zajęlismy drugie miejsce.

Całej imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, wspólny obiad oraz zabawa taneczna.

Serdecznie dziekujemy za zaproszenie.

Galeria

 

Majówka 

30 maja 2019r. w naszym Domu odbyła się Majówka, na którą przybyli goście z czterech zaprzyjaźnionych placówek: z Kowala, Wilkowiczek, Rzeżewa i Czarnego.

Po powitaniu przez panią dyrektor grupa teatralna Sami Swoi zaprezentowała przedstawienie pod tytułem " Wierszolandia".

Całej imprezie towarzyszyła zabawa taneczna połączona z licznymi grami i konkursami, także na świeżym powietrzu.

Dopełnieniem był stół szwedzki obfitujący w pyszne ciasta i owoce.

Galeria

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019r.

W siedzibie DPS w Kurowie został utworzony okręg wyborczy, w którym mieszkańcy naszego Domu mieli możliwość oddania głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego

 

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

24 maja 2019r. mieszkańcy naszego Domu odbyli podróż do przeszłości w wiosennych klimatach pouwłaszczeniowej wsi mazowieckiej.

Podziwiali wygląd dworków szlacheckich, chałup wiejskich, zagród, ogródków, pasiek, zwierząt oraz wystawę prac twórców ludowych.

Odwiedzili miejsca, w których kręcono zdjęcia do wielu filmów i programów telewizyjnych.

podróż zakończył relaks w Karczmie Pohulanka przy konsumpcji pysznych lodów.

Galeria

 

15.05.2019 r. Grupa teatralna Sami Swoi wystąpiła w Szkole Podstawowej w Baruchowie prezentując twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w przedstawieniu po tytułem: "Wierszolandia".  Mieszkańcy przedstawili inscenizację utworów: Zosia Samosia, Leń, Żaba, Żuk. Występ spotkał się z dużym aplauzem młodej widowni. Przedstawienie powstało przy współudziale terapeutów: pani Anny Seroczyńskiej i pani Katarzyny Grabowskiej z mieszkańcami Domu. 

 

26.04.2019 Dziś nasi mieszkańcy wzięli udział w XX PREZENTACJACH TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Mój Świat - Moje Życie , któych organizatorem był BROWAR B we Włocławku. Mieszkańcy wystapili z przedstawieniem ,, Wierszolandia", jetesmy dumni i pełni podziwu dla pracy jaką wykonali.

 

16.04 2019 W dniu dzisiejszym masz dom odwiedził teatr z Krakowa, artysci wystapili z programem ,,Piosenka jest dobra na wszystko".Mieszkańcy wysłuchali piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

08.04. 2019 Nasi mieszkańcy wzieli udział w kiermaszu przedświątecznym i wystawie rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”  które odbyły się w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym w Toruniu. 

 

08.03.2019 Dziś świętowalismy Światowy Dzień Kobiet.Nasi panowie przygotowali dla swoich koleżanek montaż słowno - muzyczny o roli kobiety w dziejach swiata, oraz drobne upominki. 

 

05.03.2019 Reprezentacja naszego domu wzięła udzaił w zabawie ostatkowej w DPS Kowal.Mieszkańcy mile spędzili czas z kolegami z innnych ośrodków.

 

26.02 .2019 W dniu dzisiejszyn odbyła się w naszym domu zabawa zabawa karnawałowa. Czas spedziliśmy w towarzystwie gości z ŚDŚ w Czarnem.Po plasach i zabawach przyszedł czas na słodki poczęstunek.

 

18.02.2019 W ramach teatroterapii mieszkancy odwiedzili Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, obejrzeli przedstawienie ,,Królewna Śnieżka".

 

07.02.2019 Dzisiaj nasz dom odwiedziła młodzież z ZSS w Kowalu. Mieszkańcy wysłuchali montazu słowno - muzycznego zwiazanego  z obchodami dnia seniora.29.01.2019 W naszym domu odbyły sie dziś wybory do Rady Mieszkańców. Po trudach dokonania wyboru swojego reprezentanta mieszkańcy korzystajac z zaproszenia ŚDŚ w Czarnem wzieli udział w zabawie karnawałowej ,, Dzieci kwiaty".

 

23.01.2019 Dzień Senoira. W dniu dzisiejszyn świetowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Imprezę uświetnił występ zespołu folklorystycznego ,,Swojacy" z Baruchowa. Artyści i mieszkańcy mile spedzili czas przy słodkim poczęstunku.

 

10.01.2019 Noworoczny koncert kolęd. Tego dnia nasz dom odwiedziły dzieci z zaprzyjażnionego ZSP w Baruchowie. Młodziez przedstawiła montaz słowno- muzyczny o tematyce światecznej.

 

20.06.2018. Wykorzystując ofertę reperuarową teatru płockiego grupa mieszkanców oglądała spektakl  p.t. "Pchła Szachrajka". Dowcipny scenariusz, stosowna scenografia i znakomita gra aktorów sprawiły, że pobyt w teatrze pozostawił na długo miłe wspomnienia. 

 

08.06.2018r. Wybraliśmy się na wycieczkę po równinie mazowieckiej. Zwiedziliśmy miejsce kultu religijnego w Głogowcu. Dzięki uprzejmości miejscowego księdza proboszcza poznaliśmy historię kościoła i zwiazanego z nim kultu. W Oporowie zwiedziliśmy zamek ze zgromadzonymi w nim zbiorami muzealnymi, a w Kutnie podziwialiśmy uroki miasta.

Na zaproszenie pani kierownik i uczestników ŚDS w Czarnem grupa naszych mieszkanców gościła na zabawie plenerowej. Wykorzystując ciepłą i słoneczną aurę, na terenach rekreacyjnych ŚDS zorganizowano gry i zabawy sprawnościowe. Nasi mieszkańcy ochoczo włączali się w zabawę i radosną rywalizację. Wspólnie spędzony czas był okazją do utrwalania wcześniej zawartych znajomości i więzów integracyjnych między oboma placówkami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

31.05.2018. Braliśmy udział w obchodach Święta Bożego Ciała. Nasz Dom przygotował ołatarz, który był usytuowany przy kościele parafialnym w Kłotnie.

                                                                                                

 

30.05.2018 Dzień Rodziny. Pod taką nazwą świętowaliśmy jednoczesnie Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Gościlismy  z tej okazji w naszym Domu małżeństwo Państwa Łukaszewiczów z Kowala. Pan jest znanym w regionie gawędziarzem i autorem publikacji o folklorze Kujaw, Pani zaś to wokalistka amatorka, ale o pięknym operowym głosie. Kujawskimi "gotkami i łopowiastkami", a także znanymi i lubianymi piosenkami uświetnili Państwo czas mieszkańcom, za co serdeecznie dziękujemy.

 

11 maja mieszkańcy wybrali się na wycieczkę do Włocławka. Odwiedziliśmy papugarnię, gdzie można było podziwiać wiele gatunków papug. Bliski kontakt z oswojonymi egzotycznymi ptakami sprawił dożo radości i dobrej zabawy. Papugi bardzo dbały o to, by zaprzyjaźnić się ze swymi gośćmi. Byliśmy również na lotnisku Aeroklubu Włocławkiego w Kruszynie. Zobaczyliśmy samoloty i szybowce, poznalismy wiele ciekawostek dotyczących sportów lotniczych. Przywieźliśmy z tej wycieczki dużo pozytywnych wrażęń.

 

Początek maja to czas rozpoczęcia sezonu grillowego. W środku długiego majowego  weekendu, 2 maja i w okolicach  naszego Domu zaczął unosić się kuszący zapach grillowanej kiełbaski i kaszanki. Przyciągnął on wielu amatorów tego rodzaju biesiadowania. Najważniejszy to dobry początek.Wszyscy orzekli, że takie wydarzenie trzeba powtarzać częściej.

 

26 kwietnia w Browarze B we Włocławku miały miejsce XIX Prezentacje Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Mój świat, moje życie". Nasz Dom reprezentowała grupa teatralna "Sami Swoi". Przedstawiła inscenizację wiersza J.I.Kraszewskiego pt. "Dziad i Baba". Naszym artystom gratulujemy popisu i dziękujemy za godne  reprezentowanie placówki.

 

18 kwietnia Mieszkańcy Domu uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po zwiedzeniu Muzeum Etnograficznego, Kamienicy pod Gwiazdą udaliśmy się na spacer po Starówce. Piękny słoneczny dzień pełen wrażeń uwieńczony został słodką konsumpcją.

 

W dniu 11 kwietnia 2018r gościliśmy w naszym Domu panią Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem wraz z uczestnikami. Nasze
spotkanie miało charakter integracyjny, towarzyski, wypełnione zabawami i konkursami o tematyce wiosennej dostarczyło wielu pozytywnych doznań i emocji.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny